DALGA TİPLERİNE GÖRE OLUKLU MUKAVVALAR:

İri Dalgalı Oluklu Mukavva (A-Dalga)
Bir metredeki oluk sayısı 104-125, oluk yüksekliği 4,5 mm - 4,7 mm arasında olan oluklu mukavvadır.
Oluk yüksekliğine bağlı olarak kalın duvarlı olması, düşeydeki yükleri çok iyi taşımasını yatayda ise kolay ezilebildiği için çok iyi yastıklama yapmasını sağlar. Yüzey ezilmeye zayıf olan bu cins, dalga aralığının fazla olması nedeniyle düzgün baskı yüzeyi vermez. A dalga çift dalga kombinasyonlarında iç yüzde kullanılır. Bu şekilde içerideki ürününe gelen darbeler absorbe edilir.

İnce Dalgalı Oluklu Mukavva (B-Dalga)
Bir metredeki oluk sayısı 150-184, oluk yüksekliği 2,1 mm - 2,9 mm arasında olan oluklu mukavvadır.
Kullanımı en yaygın olan cinstir. Duvar kalınlığının az olması nedeniyle düşeydeki yükleri taşımadaki dayanıksızlığına karşın, dalgaların daha sık olması nedeniyle yüzey ezilmeye oldukça dayanıklıdır. Yine bu niteliğine bağlı olarak baskıda oldukça iyi sonuç verir. 

Orta Dalgalı Oluklu Mukavva (C-Dalga)
Bir metredeki oluk sayısı 120-145, oluk yüksekliği 3,5 mm - 3,7 mm arasında olan oluklu mukavvadır. 
A ve B dalgalardan sonra ortaya çıkan ve her ikisinin de iyi özelliklerini taşıyan bu dalga cinsi iyi taşıyıcıdır ve baskıda iyi sonuç verir. Bu cins, zamanla A dalganın yerini almaktadır.

Mikro Dalgalı Oluklu Mukavva (E-Dalga)
Bir metredeki oluk sayısı 275-310, oluk yüksekliği 1,15 mm - 1,65 mm arasında olan oluklu mukavvadır. Metredeki oluk sayısının fazla olması nedeniyle mükemmel yüzey ezilme direnci olan E Dalga, baskıda tüm diğer dalga cinslerine göre en iyi sonucu verir. Bu özellikleri ve hafifliği nedeniyle karton ambalajların yerini almaktadır. Yalnız başına taşıma ambalaji olarak kullanılamaz. Başka bir dalga ile birleştiğinde mükemmel bir ambalaj malzemesi olur. F dalga ve N dalga, E dalgadan daha ince olan diğer türlerdir. 

 

SAYFALAR

   Anasayfa
   Ürünler
   Sipariş
   Üretim
   Kurumsal

İLETİŞİM

Mail : info@ozanambalaj.com.tr
Telefon : 0 507 591 34 48 / 0 554 712 35 84
Adres : Ömerli mah. Hakkı İleri Cad. No:52 HADIMKÖY / İSTANBUL