GENEL BİLGİ:
Oluklu Mukavva; Oluklu mukavva, bir veya daha fazla oluklu tabaka (nın/ların) alt ve/veya üst yüzeylerinin düz tabaka ile kaplanmasıyla meydana gelen mamuldür. Oluklu Mukavvanın farklı amaçlara hizmet eden çeşitli türleri vardır. Bu cinslerin üretiminde çeşitli dalga boylarında ondule kullanılır.

Tek Yüzlü Oluklu Mukavva (Ondüle)
Tek yüzlü oluklu mukavva (Ondüle), bir oluklu tabakanın yalnız bir yüzünün düz tabaka ile kaplanmasıyla meydana gelen oluklu mukavvadır Ondülenin tek yüzüne kağıt yapıştırılmasıyla "Tek Yüzlü", her iki yüzüne kağıt yapıştırılmasıyla "Oluklu Mukavva" elde edilir. Çeşitli dalga boylarında birden fazla ondülenin yüzeylerine kağıt yapıştırılarak birleştirilmesiyle "Çift Dalga Oluklu Mukavva" ve "Üç Dalga Oluklu Mukavva" da üretilmektedir. 
Tek Dalgalı Oluklu Mukavva
Tek dalgalı oluklu mukavva, bir oluklu tabakanın her iki yüzeyinin düz tabaka ile kaplanmasıyla meydana gelen oluklu mukavvadır. 


Çift Dalgalı Oluklu Mukavva
Çift dalgalı oluklu mukavva, düz bir tabakanın alt ve üst yüzeylerine yapıştırılmış oluklu tabakaların alt ve üst yüzeylerinin düz tabaka ile kaplanmasıyla meydana gelen oluklu mukavvadır.


Üç Dalgalı Oluklu Mukavva
Üç dalgalı oluklu mukavva, aralarındaki iki düz tabakaya yapıştırılmış üç oluklu tabakanın altının ve üstünün düz tabaka ile kaplanmasıyla meydana gelen oluklu mukavvadır. 

 

Çift Dalga Kombinasyonları: 
E+B / B+A / B+C Üç Dalga Kombinasyonları: E+B+B / B+C+C / A+C+B / C+B+E 

Diğer bilgi kaynakları için; www.omud.org.tr , www.fefco.org 

 

SAYFALAR

   Anasayfa
   Ürünler
   Sipariş
   Üretim
   Kurumsal

İLETİŞİM

Mail : info@ozanambalaj.com.tr
Telefon : 0 507 591 34 48 / 0 554 712 35 84
Adres : Ömerli mah. Hakkı İleri Cad. No:52 HADIMKÖY / İSTANBUL